Satysfakcja z pracy zawodowego , postrzegane jest w kontekście osiągnięć w miejscu pracy.

Młodsi ludzie, są zdania, że po zakończeniu studiów robota będzie na nich czekać , niestety, tak nie jest. Owszem zatrudnienie czeka, ale dla doświadczonych w danym zawodzie lub dla młodych za niewygórowaną stawkę . Czasy , gdy zdobywanie umiejętności było gwarantem otrzymania dobrze płatnej pracy , skończyły się, rynek nie jest już spragniony ludzi posiadających wiedzę teoretyczną, ale posiadających osobowość , która przyczyni się do przysparzania firmie dochodów . Przedsiębiorczość, przebojowość to walory cenione przez pracodawców , zatrudnienie dla takich rozpoczynających karierę odpornych na stres ludzi czeka . Wymagania społeczeństwa, co do wysokości wynagrodzenia za pracę rośnie , obywatele pragną więcej zarabiać , bo ich ambicje są wyższe , chcą więcej posiadać i zabezpieczyć swoim rodzinie godne warunki życia . 

Satysfakcja z pracy jest ważne , odczuwanie uznania przez pracodawcy również , zgranie tych czynników z satysfakcjonującym pensją uważane jest za sukces zawodowy . Wyjazd z kraju w poszukiwaniu pracy jest nadal postrzegana , jako jedno z rozwiązań, jednak czym człowiek starszy , tym bardziej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Praca , które pozwala może zapewnić sobie i rodzinie mieszkanie oraz godziwy byt ,  jest dostępne tylko dla niektórych . 

datingsidor

Zawody takie jak menadżer, stwarzają możliwość osiągnąć wysokie dochody , ale obowiązki takie łączą się z nienormowanym czasem pracy , przeżywaniem sytuacji stresujących i przymusem sprostania coraz większym wymaganiom . Podchodzenie do obowiązków zawodowych, jak do niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla pracownika ,  ale także dla przełożonego, niesatysfakcjonująca praca to zniechęcony podwładny,  który jest mniej wydajny , ciągle zmęczony i zdenerwowany.